Harpuşta

0
26

Harpuşta, Binalarda ısı yalıtımı gerektiği için parapetler bir ısı yalıtım malzemesi ile kaplanır ayrıca manto ve siding uygulamalarının artan genişlemesi ile kaplanır. Yalıtılmış siding ile parapet kombinasyonunun ağzı açık olduğundan bu bölgelerdeki kar ve su sızıntısına yanıt olarak uygun bir şekilde bir warpush ile kapatılmalıdır. Warpusta da Mermer Taş CTP cam kaplama Polyester alüminyum ve çinko yaygın olarak kullanılmaktadır ancak pratik ve manto sistemleri ile bir bütün olarak söve warpustas ta yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır.

Harpuşta

Buna ek olarak bina söve Ürün Grubu warpushtalar kendi muadillerine göre son derece ekonomiktir. İstenilen genişlikte parapet her türlü mimari detayın çözülmesine izin veren özel bir ölçüde ve modelde üretilebilir. Günümüzde yapı estetiği açısından söve uygulaması önemlidir. Özellikle son zamanlarda sık sık kullanılır. Piyasada çok farklı malzemelerden hazır sövelerin varlığı ve montaj kolaylığı seçim nedenleridir.

Harpuşta Modelleri

Genellikle duvar veya çatı parapet su ve eğimli elemanların bir tarafında veya iki tarafında karın birikimi üst kısımlarında kullanılan damlalık eğimli. Özellikle çatı korkulukları yapımında kullanılırlar. Krom kaplama demir ve çelik malzemeler üzerine uygulanan fosfat işlemine benzer şekilde alüminyum için kromatlama olarak adlandırılır. Warpusta genellikle ön yapıştırmanın üretimi mantodan yapıldıktan sonra yapılır.

Harpuşta Çeşitleri

Manto yapıştırma harcı gibi çimento esaslı yapıştırma malzemeleri yerine yapıştırılır. Ölçeklerde ve aynı kotlarda olmak çok önemlidir. Harpuştan ın tepesi yağmur kar vb.olmak üzere çatı Deresine çevrilmelidir. suyun yukarıda birikmesini ve öne akmasını önleyin. Önemli ayrıntılardan biri savaş direklerinin bağlantı noktalarının malzeme köpük ise EPS XPS söve onarım harcı olarak adlandırdığımız söve ve savaş direkleri üzerindeki kendi malzemeleriyle doldurulmasıdır.

Harpuşta Malzemeleri

Silikon harç yapıştırıcı gibi malzemeler kullanırsanız bağlantı noktalarında çatlaklar çok yakın bir zamanda görmeye başlayabilirsiniz. Warpusta warpusta warpusta macunu ve kavşak yerlerinin onarılmasından sonra sadece warpusta nın istenen rengi boyalı kalır. Ek bir bilgi olarak genellikle köpük EPS XPS harpuştas karga ve martılar yiyebilir veya Gaga ve Delebilir. Bu durumu önlemek için imalatın sonunda warpushta üzerine UV ışınlarına dayanıklı su yalıtım malzemesi uygulanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here