Macaw

0
731

Macaw, Yeni bir web sitesi oluşturmaktan bahsetmiyorum, ama eğer istediğin buysa . Bu plan aşağıdaki üç soruyu ele almalıdır 1. Siteyi kim ziyaret ediyor ve hedefleri nelerdir? 2. En çok ziyaret edilen sayfalar nelerdir? 3. Ne satmak veya tanıtmak istiyorsun? Tabii ki, yüzlerce başka soru sorulabilir. Ancak bu üç temel soruna doğru cevap bile güçlü bir iş planınız olduğu anlamına gelir. Sadece onu takip etmek yeterlidir. Evet, ilk soruyla başlayalım ve konuya biraz daha derine inelim. Siteyi kim ziyaret ediyor ve neden? Ziyaretçilerimizi iki ana kategoride toplayabiliriz: Bankamızın müşterileri ve sörf yapan banka dışı ziyaretçiler.

Macaw

Macaw, Dijital bankacılık müşterisi gerçek bir müşteri olduğundan, web sitesinde zaman kaybetmez ve Kimlik Doğrulaması sonucunda doğrudan çevrimiçi bankacılık hizmetlerine girer. İkinci segment hala dijital olmayan müşteriler. Bu üst aşama segmentasyon iş sörf yapan banka dışı ziyaretçilerin internet MT veya şube MT varsa müşterileri yapmak ve neredeyse dijital aşina olmayan müşterilere dijital bankacılık müşterileri dönüştürmektir.

Macaw, Buna ek olarak, mevcut dijital bankacılık müşterileri de internet ürünleri ve hizmetleri satabilir. Saçları tereyağından çeker, değil mi? Faksları ziyaret etmeye ne dersin? Web sitemizdeki yıllık faaliyet raporlarını okumak ve finansal bilgi işlem araçlarıyla oynamak için zaman harcamak niyetinde olup olmadıklarını kim bilir? Belki de sadece zaman öldürmek istiyorlar çünkü yapacak başka bir şeyleri yok.

Web Macaw

Macaw, Evet, eğer gerçek ziyaretçileri bilmiyorsak, tüm bu varsayımlar doğru olabilir. Ama eğer ziyaretin amacını biliyorsak, o zaman bu tür şeylerin hepsi saçma olacaktır. Gözlemlerime göre, insanlar üç yönlü banka web sitelerini ziyaret ediyor: 1.Satış öncesi ve satış sonrası hizmetler. Banka ürünlerine bakmak ve onlar hakkında bilgi istemek. 2. Bir banka ürünü satın almak, bir hizmetten yararlanmak için bireysel bir kredi veya çevrimiçi bankacılık biçimindedir. 3. Satış sonrası destek şube bölgeleri çağrı merkezi numarası ürün detayları şikayetleri vb. Ziyaret motive nedenini bilmek sorunsuz bir satın alma deneyimi sağlayan ilk adım olabilir.

Macaw Web

Macaw, Peki en çok ziyaret edilen sayfalar nelerdir? Tabii ki, hiç böyle bir şey yapmadığımı ve bir sanatçıyı da tanımladığımı veya web sitenizin hangi sayfalarının en popüler olduğunu görmek için bazı analitik araçları kullanabileceğinizi varsayabilirsiniz. Bu, sayıları tek başına ortaya koymamak anlamına gelmez. Aksine, planlarınızı sayıların yardımıyla Gözden geçirebileceğiniz anlamına gelir. Diyelim ki bankanızın web sitesinde ortalama 2.000 web sayfası var. Bu sayfalardan hangisinin popüler olduğunu biliyor musunuz? 10 mu 20 mi? Buna kritik bir yüzde diyorum. Bir bakıma, bankanın web sitesinde 99 Pareto kuralı var, ama bu ne anlama geliyor?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here