Odyometri Kabini ve Sft Cihazı

0
24

Odyometri Kabini, Hasta sesi duyduğu zaman elindeki butona basarak işaret verir. Böylece işittiği ses seviyesi belirlenmiş olur. İşyerinizde tamamen bu iş için tasarlanmış özel odyometri kabini ile donatılmış araçlarımızla tekniğine uygun olarak yapabilmekteyiz. Sonuçlar odyometristimiz tarafından değerlendirilerek raporlanmaktadır. Gerektiğinde uzman doktorlarımız tarafından klinik olarak muayene edilerek gerekli tedavileri sağlanabilmektedir. Toz ve benzeri Etkenlerin Yoğun Olduğu Ortamlarda Çalışanlar İçin Solunum Fonksiyon Testi ve Akciğer Grafisi Solunum Fonksiyon Testi Spirometrik inceleme akciğer fonksiyonlarını değerlendirmede kullanılan temel test yöntemidir. Meslek hastalıklarının tanı tarama ve maluliyet belirlemesinde rutin olarak kullanılır.

Odyometre Cihazı, Ayrıca çalışanların işyerlerinde maruz kaldıkları ortam şartlarına karşı akciğerlerin fonksiyonel sağlığını takip edebilmek amacıyla rutin sağlık taramalarının en önemli parametrelerinden birisidir. İleri teknoloji cihazlarımız ile bu taramayı istenilen uygun şartlarda mobil sağlık aracımız ile yapmaktayız. Akciğer Grafisi Günümüzde gelişen sanayi ile birlikte mesleki akciğer hastalıkları yönünden değerlendirirsek tüm meslek hastalıkları arasında sıklık açısından birinci sırada yer almaktadır. Akciğer filmleri iş yerindeki solunum yolları ve akciğerleri etkileyebilecek gaz toz duman ve kimyasal şartlar karşısında çalışanların maruz kaldıkları akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski yüksektir. Bu risk sonradan tedavisi zor veya imkânsız olabilecek hastalıklara yakalanma risklerinin değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır.

Sft Cihazı, Fabrika ortamlarında çalışan işçilerin en az yılda bir kez akciğer grafileri çekilmeli ve en az 10 yıl süreyle saklanmalıdır Bir odyometri cihazı işitilebilir algılanabilir frekanslar boyunca elektriksel darbeler üreten değişken bir frekans osilatöründen elektriksel darbeleri sese veya titreşime dönüştürmek için bir dönüştürücüye ve yoğunluktaki varyasyonları oluşturmak için bir zayıflatıcıya sahiptir. Cihaz belirlenmiş bir test tesisinin sabit bir parçası veya çeşitli ayarlarda kullanım esnekliğine sahip taşınabilir bir ünitesi olabilir. Ses kulaklıktan veya hasta tarafından takılan bir kulaklıktan iletildiğinde ve hasta yanıtları kaydedildiğinde bir hava iletimli odyogram üretilir. Hava iletimli odyometri cihazı hem sensorinöral hem de iletken işitmeyi değerlendirir. Sensörinöral işitme iç kulağın kokleası işitsel sinir ve beynin koklea çekirdeği.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here