SEO – Web Macaw

0
125

SEO, Çalışmalar ikiye bölünmüş gibi görünse de birbirleriyle bağlantılı olarak ilerliyorlar. Bir bütün olarak arama motorları arama motorlarında en üst sırada yer almak isteyen sitelerin çalışmalarını ve site dışı çalışmaları ve bu yönde ilerlemeyi değerlendirmelidir. SEO nasıl yapılır SEO çalışmasının en önemli unsuru işin organik yöntemlere uygun olarak yapılmasıdır. SEO optimizasyonunu 2 aşamada tanımlamanız gerekiyorsa bunu CRM medyası yerinde ve yerinde olmayan çalışmalar olarak tanımlayabiliriz. Sayfada SEO yazılımdan sitenizin içeriğine ve Google kriterlerine göre tüm verileri kontrol ederek yapılan işin tamamıdır. Site dışı arama motoru optimizasyonu site otoritesini artırmak için bir referans bağlantı yapısının oluşturulmasıdır. Dünya çapında mobil kullanımdaki artışla birlikte Google organik sıralama kriterleri de değişti.

SEO

SEO, İnternet kullanıcıları ürünleri aramak için arama motorlarını kullanır. Sitenizi doğru stratejilerle ilk sayfaya getiriyoruz. Site içi SEO çalışmaları site içi seo web sitesi içinde yapılacak düzenlemelerdir. Başlık etiketlerinin kullanımı sitenin kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması sitede kalma süresini arttırmak gibi birçok faktörün yerinde SEO çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Aslında SEO temeli kullanıcı odaklı web siteleri olduğundan yerinde optimizasyon önemlidir. Arama motorlarından bir ziyaretçi bulur veya sitede içerik arar eğer artan sayfa dolaşımı sitesinde harcanan daha fazla zaman tetikleyecektir. Tüm bu çalışmalar ziyaretçinin siteyi sevmesine sadık bir kullanıcı olmasına ve sitenin Google ve diğer arama motorlarında yükselmesine yardımcı olacaktır.

Web Macaw

Bu nedenle site optimizasyonu arama motoru optimizasyonu temel taşıdır. Yerinde optimizasyonun en önemli unsurlarından biri kaliteli içeriktir. Phantom 5 güncellemesinin ardından Google’ın yaptığı anlaşılmaktadır; birçok içerik hiç mantıklı değil. Yüksek kaliteli içeriğe sahip 10 sitenin içerikle birlikte 100’den fazla siteye sahip olduğu görülmektedir. Bu nedenle sitede makaleler 10 binlerce kullanıcılar için önemli bir şey gerçekten aradığınız bilgi vermek için doğru içerik anlamına gelmez.

Off-site SEO dışarıdan off-site SEO web sitesi müdahaleleri çalışır; arama motorları daha kolay sıralamasında yüksek rütbe yapacaktır. Kapalı sayfa SEO optimizasyonu hiçbir zaman belirli bir desende kullanılmaz. Çünkü her SEO uzmanının kendi taktikleri ve stratejileri vardır. Off-site SEO çalışmaları backlinke bağlantıları dayanmaktadır. Birçok yerde gördüğünüz yorumlar forum tanıtımları gibi birbirinden farklı görünse de temelde tüm geri onlar.

Kaynak: Macaw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here