Toz Boya ve Emaye Sistemleri – Strong 3000

0
12

Toz Boya Sistemleri, Eksi yüklü boya damlacıkları elektrik alan çizgileri boyunca hareket ettiğinden ve yüzeye ulaştığından, girintili parçaya ulaşan boya damlacıklarının olasılığı çok düşüktür. Buna bağlı olarak, girinti kesitlerinde istenilen boya kalınlığı elde edilemez. İkinci Olası sorun kaynağı yangın riskidir.

Toz Boya Sistemleri

Emaye Makinaları Geri dönüşüm toz boya uygulamalarında yaygın olmasına rağmen, geri dönüşüme giren toz boya miktarı minimumda tutulmalıdır. Öte yandan, gerekenden daha fazla voltaj, daha fazla serbest iyon oluşumuna neden olur ve iyi uygulamayı zorlaştırır. Akışkanlığı düşürür ve arka iyonizasyona neden olur.

Emaye Makinaları

Emaye Sistemleri, Malzemeye yetersiz topraklama yapılırsa, durum daha da kötüleşir. Yüksek gerilim ayarları, tabancanın ağzı (nozul) ile malzeme arasında elektrik alan yolları oluşturur ve toz parçacıkları bu yolları takip eder. Karmaşık şekilli malzemelerin, özellikle de dış yüzeydeki köşelerin dış yüzeyleri, elektrik alan yollarının en yoğun olduğu yerdir.

Emaye Sistemleri

Emaye Kaplama Benzer şekilde, bu alan yollarının yoğunluğu iç köşelerde ve girintilerde daha azdır. Yüksek voltaj da Faraday kafes etkisini arttırır. Malzeme yüzeyindeki ulaşılması kolay alanlarda daha kalın film kalınlığı, ulaşılması zor alanlarda daha ince film kalınlığına neden olur. Tabanca voltajını yeterli yüksekliğe ayarlamak çok önemlidir.

Emaye Kaplama

Boiler Emaye, Daha yüksek voltaj istenmeyen sonuçlara neden olabilir. En uygun voltaj ayarını bulmak, toz boya operatörünün becerisini gösterir. Sürtünme ile yükleme (Tribostatik yükleme) toz parçacıkları, tabancanın tüpündeki yalıtım malzemesine sürtünerek yüklenir. Akrilik toz boyaların özellikleri diğer toz boyalara kıyasla kötüdür.

Boiler Emaye

Soba Emaye, İyi olması beklenen dış mekan dayanıklılığı, yaş boyası sergiledikleri ölçüde değildir. Bununla birlikte, son yıllarda geliştirilen akrilik esaslı toz boyalar çok pürüzsüz bir yüzeye sahip iyi bir dış direnç gösterdiğinden, gelecekte bu tür boyalar özellikle otomotiv endüstrisinde daha fazla dikkat çekecektir. Toz boya püskürtme sadece bitkinin bu alanlarında uygun şekilde tasarlanmış kabinlerde yapılmalıdır.

Soba Emaye

Avrupa Topluluğu” Toz Boya ” teknik Komisyonu, toz boya ile ilgili mevcut bilim durumuna göre bazı öneriler hazırladı ve yayınladı. “Toz boyalar genel bir ifadeyle Yanıcıdır ve toz hava konsantrasyonunun belirli sınırları içinde potansiyel olarak patlayıcı bir karışımdır. Piyasada bulunan toz boyaların baz patlayıcı konsantrasyonunun yaklaşık 35 90 g / m3 olduğu bulunmuştur.”(DIN 55990 6 veya ISO 8130 4) Her toz boya üreticisi her Ürün için Teknik Güvenlik Bilgi Formu hazırlamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here