Toz ve Yaş Boya Sistemleri

0
19

Toz Transfer Sistemleri, Fırının iç kısmında havayı homojen ve ayarlanabilir tip hava üfleme ağızlarından dağıtan kanallar vardır. İşletim sisteminin ilkesine göre kapalı devre hava sirkülasyonu kısa bir süre içinde istenen sıcaklığa gelir. Sıcaklık kontrolü bir dijital termostat tarafından sağlanır ve yakıt tasarrufu maksimum seviyeye tutulur. Termoblok fırının yanına monte edilir ve fırının sıcaklığını 250ºc ye yükseltebilir.

Toz Boya Yedek Parçaları, Yanma hücresi yüksek sıcaklığa dayanıklı paslanmaz çeliğin diğer parçaları paslanmaz ve boru demetlerinden oluşan ünitenin gövdesi 160mm taş yünü ile izole edilmiştir. Ünite elektrik tesisatı ve elektrik kontrol paneline sahiptir. Cehennemde fırına sıcak hava Gönderen hava sevk fanı sık kanatlı ve ileri eğimli bir tiptir ve dinamik ve statik dengeler alan bir kayış kasnak bağlantılı tahrik ile monte edilir. Fan yatakları özellikle 22.200 serisi rulmanlar kullanılan kaliteli markalardan seçilir. Fan yatakları ilk montajda yağlanır. Boyalı parçalar konveyöre elle asılır daha sonra tahtadan kontrol edilir ve otomatik olarak fırına konur.

Toz Boya Cihazları, Fırın konveyörünün dış bölmeleri çelik malzemeden ve iç bölmelerden ve burçlardan oluşan sertleştirilmiş konveyör zincirinden yapılmıştır. Kırılma mukavemeti 5.000 kg dır. Filtrelenmiş kabin 01de emiş fanının yarattığı hava akışı ve malzemeye yapışmaması toz parçacıklarının filtrelenerek dış ortama verilmesi önlenir. Kabinde çalışma sırasında filtrelerin temizlenmesi ters püskürtme sistemi ile manuel veya otomatik olarak yapılır ve boya filtrelerinde biriken toz parçacıkları ters tarafa uygulanan basınçlı hava etkisi ile kabinin tabanına dökülür ve elenmiş depolama sistemi ile elenerek.

Toz Boya Kabinleri, depoda toplanır ve dünyanın en gelişmiş manuel toz boya teknolojisi sunar. Sprey tüm boyalar kolayca yüksek kalite ile çalışmak en zorlu ürünleri boya başarıyla bile en zorlu ortamlarda dünya çapında. Bugün makalemizde elektrostatik toz boya endüstrisinde pişirme işleminden önce gelen süreç boyama sürecini tartışacağız. Endüstriyel toz boyama işlemi boyama dolabı siklon filtre boya robot boya tabancası V. B değişkenlerden oluşur. Boya silahlarından bahsediyoruz. Toz boya tabancaları boya endüstrisinde birçok marka ve modelde kullanılmaktadır.

Toz Boya Tabancaları, Düşük ürün kapasitesine sahip veya yeterli alana sahip işletmelerde kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler genellikle filtrelenmiş bir kabin fırın fırını ve toz boya uygulama cihazından oluşur. Sistemde birden fazla renk kullanılırsa siklon dolap yaş boya uygulaması yapılır kuru tip veya su perdeli yaş boya kabini kullanılır. Pişirme işlemi kutu tipi fırında gerçekleştirilir. Bu tür uygulamalarda boyama manuel olarak yapılır. 120 lt kapasiteli otomatik sistem toz boya tankı tekerleklerde portatiftir. Depo tabanında diğer depolarda olduğu gibi özel bir kabartma tabanı vardır.

Yaş Boya Sistemleri, Kabartma tabanı yardımıyla tankın içindeki toz boya tabancalara homojen bir şekilde taşınır. Bu tabancaların temel amacı ürüne yapışmasını sağlamak için ürüne elektrostatik toz boya püskürtmektir. Kompakt siklon toz boya kabinleri toz boya geri kazanım elemanı siklon ve renk değişimi filtrelenmiş kabinler boya kabinleri modelinden daha hızlı yapılır. Santrifüj kuvveti etkisi ile siklon toz boya parçacıklarının hızını düşürme prensibine göre çalışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here