Türkiye Obezite Merkezi – Dr Yunus Topal

0
23

Türkiye Obezite Merkezi, İki öğün tek bir yemek ya da sürekli bir atıştırmalık değil özellikle her gün her gıda grubundan yemeye dikkat edin. Mide botoks cerrahisinde etkinin 4-6 ay sürdüğü herhangi bir risk veya yan etki yoktur. 12 saatlik tedaviden sonra hastaneden çıkabilirsiniz. 3 günlük uygulamadan sonra açlık ve iştah azalmaya başlar ve 1 hafta sonra maksimum seviyeye ulaşır ve etki 4 6 devam eder. Obezite tedavisi diyetle obezitenin üstesinden gelmek için alınan kalori miktarını azaltmak için sağlıklı beslenme alışkanlıkları elde etmek. Mantıklı bir kilo kaybı programı en az 6 aylık bir süreci içermelidir ve daha sonra koruma aşamasında en az 1 yıl kaybedilen kilo muhafaza edilmelidir.

Türkiye Obezite Merkezi

Dr Yunus Topal, Bariatrik Cerrahi İçin Kimler Uygundur?Obezite cerrahisi estetik amaçlar için yani kişinin görünmesini sağlamak için yapılmaz weaker.In sipariş gastrik redüksiyon cerrahisi için aday olmak için kişi “morbid obez” tanımına uygun olmalıdır.Vücut kitle indeksi BMI (BMI) kilonuzu boyunuzun karesine bölerek hesaplanan vücut kitle İndeksidir (BMI) obezite derecesini kg/m2 olarak belirler.Gastrik redüksiyon ameliyatı için boyunuza ve kilonuza göre hesaplanan BMI’NIZ önemlidir ne kadar kilo aldığına değil.BMI hesaplama göre obezite cerrahisi için aday olabilir insanlar 40 kg / m2 üzerinde bir vücut kitle indeksi ile morbid obez. 35 ile 40 arasında vkı olan tip 2 diyabet hipertansiyon uyku apnesi olan kişiler de morbid obez olarak kabul edilir ve gastrik azalmaya ihtiyaç duyabilir surgery.

Dr Yunus Topal

In ek obezite ile ilgili” yeni ” tip 2 diyabet ve metabolik bozukluk ve vkı’si ile 30-35 hasta obezite doktoru kararı ile ameliyat edilebilir.Hastalar bariatrik cerrahi için aday olmak için diyet tedavisi ile en az 2 kez kilo vermek ve en az 6 ay denemiş olmalı ancak başarısız oldu. Çünkü morbid obez insanlar diyet ve egzersiz yoluyla kalıcı olarak kilo verme olasılığı yüzde 2’dir. Obezite cerrahisi bu diyetler başarısız obez hastalar için en etkili tedavi seçeneği olarak kabul edilir.

Türkiye Obezite Cerrahisi

Bununla birlikte morbid obezitede egzersiz ve psikolojik desteğe rağmen ortadan kaldırılması zor olan obezite nedeniyle hastaların yüzde 98’inde diyet uzun vadede çalışmayabilir. Kalori azaltma eğer tüketmek kalori miktarını azaltmak için biliyorum ne kadar kilo kaybı anahtarıdır. Ortalama miktar kadınlar için günde 1200 ila 1500 kalori ve erkekler için 1500 ila 1800 kaloridir. Haftada 0 5 1 kg vermek için günlük kalori tüketiminizi 500 ila 100 kalori azaltmanız gerekir. Genel olarak kadınlar günde 1000 1200 kalori tüketirken erkekler 1200 1600 kalori tüketirken kilo vermek için güvenli bir yol sağlayabilir. Günde 1600 kalori tüketirseniz ve kilo veremezseniz 1200’e düşürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here